Cze 25

Plaża w Agia Marina

przez w Grecja

Miasteczko to znajduje się na północnym wybrzeżu Krety, około 9 km od Chanii. Nazwa miejscowości pochodzi od uroczego kościoła wznoszącego się na wzgórzu. W pobliżu znajduje się niewielka wyspa Agios Theodori, na której wg greckiej mitologii potwór morski zamieniony został w skałę, a jego ognisty oddech nadał złocisty odcień plaży. To właśnie ją widać z tutejszej plaży.  Te są w przeważającej większości piaszczyste i na ogół dobrze utrzymane. 

Na odcinku po którym spacerowaliśmy (+/- 2 km od wyznaczonego miejsca dla gości naszego hotelu) wszędzie było czysto, piasek był miękki i szybko się nagrzewał.

Sama Agia Marina to nieduża miejscowość, ale dobrze zaopatrzona we wszelkie potrzebne turyście udogodnienia. W miasteczku znajduje się również kilka hoteli o zróżnicowanym standardzie – od dwugwiazdkowych po pięciogwiazdkowe. Dodatkowym plusem Agia Marina jest bardzo dogodne położenie. Mieści się ona w pobliżu (około dwudziestu kilometrów) od międzynarodowego lotniska. Jest także dobrą baza wypadową. Jakkolwiek jest to dość ruchliwa i popularna miejscowość turystyczna, możemy liczyć tutaj na znalezienie także cichszych części. Przykładowo nasz hotel położony był około 100 metrów od ulicy, przez co żaden hałas nas nie dotyczył.

IMG_0899

IMG_8875

IMG_8876

IMG_8881

IMG_8884

IMG_8888

IMG_8893

IMG_8903

IMG_9116

IMG_9117

IMG_9123Tagi: , , , ,

Zostaw komentarz