lis 17

Zwiedzanie Pizy w drodze do Japonii

przez w Włochy

Kolejna wycieczka zbliżała się wielkimi krokami. O jej genezie nie będę tutaj pisał, ale wyjątkowo na koniec relacji będziecie mogli zapoznać się z kosztami, jakie poniosłem, czyli odpowiem na najczęściej zadawane pytanie w wiadomościach od Was. Tym razem, jak to najczęściej bywa zaczynam w Poznaniu na dworcu PKS, skąd pojechałem PolskimBusem do Berlina na lotnisko Schonefield. Niestety nie udało mi się zasnąć, więc miałem okazję zobaczyć wschód słońca nad Odrą.

Na lotnisku zameldowałem się 3 godziny przed odlotem. To bardzo dużo czasu, dzięki czemu obszedłem cały port lotniczy dookoła, a później zjadłem śniadanie w saloniku. Do Pizy leciałem liniami EasyJet. Tym razem była kontrola bagażu pod względem wymiarów, ale jakoś mi się upiekło, pomimo, że miałem ze sobą wymiarowy plecak, to jeszcze torbę fotograficzną i komputer. Po spokojnym locie, około godziny 13 zameldowałem się we Włoszech i pospacerowałem do hotelu Bologna, który umiejscowiony jest w zabytkowym centrum miasta.

Jak najszybciej zostawiłem swoje rzeczy i udałem się na Campo dei Miracoli (Pole Cudów) na którym znajduje się znajoma wszystkim budowla, która wygląda niemal jak w przewodnikach. Plac jest piękny, monumentalny i robi ogromne wrażenie swoją estetyką. Oprócz wieży znajduje się tam katedra Santa Maria oraz Baptysterium. Budowę Krzywej Wieży rozpoczęto w 1173 roku. Dziś chyba mało kto pamięta, że miała być to dzwonnica. Wszystkie te budowle robią wspaniałe wrażenie.

Bardzo ładnie w centrum miasta prezentuje się rzeka Arno. Co prawda jej otoczenie nie jest spektakularne, jednak mnogość kolorów fasad kamienic sprawia, że jest to bardzo urokliwe miejsce i warte odwiedzenia.

Wracając do hotelu wysłałem jeszcze pocztówkę, kupiłem sobie coś do zjedzenia na wieczór i pospacerowałem, aż nie nastał zmrok. Kolejnego dnia, już o 5:50 byłem na nogach. Szybko się spakowałem i zszedłem na dół, żeby się wymeldować. Tutaj nie było nikogo, a drzwi hotelu zamknięte, więc porządziłem się i sam otworzyłem je umieszczonym w pobliżu kluczem. Zaraz znalazła się obsługa, która upewniła się, że mój pobyt był opłacony z góry. Później dowiedziałem się, że nie zapłaciłem podatku miejskiego, który przy pobycie poniżej 3 dni w Pizie w hotelu 4 i 5* wynosi kilka Euro…

2015-11-03 11.28.08

IMG_5577

2015-11-03 13.37.44

IMG_5581

IMG_5588

IMG_5594

IMG_5595

IMG_5600

IMG_5606

IMG_5615

IMG_5616

IMG_5624

IMG_5629

IMG_5630Tagi: , , ,

Zostaw komentarz