sie 21

Kaohsiung – co warto zobaczyć?

przez w Tajwan

Tajwan przywitał mnie deszczową pogodą. Wieczorny spacer spędziłem głównie czekając pod dachem aż ustąpi ulewny deszcz. Z drugiej strony byłem bardzo zmęczony długą podróżą i szybko położyłem się spać. Kolejnego dnia planowałem zobaczyć więcej ciekawych miejsc w mieście Kaohsiung.

Najbardziej smakowały mi pierożki:)

Rano udałem się do hotelowej restauracji na śniadanie. Wybór bardzo duży – zarówno potrawy międzynarodowe, jak i typowo regionalne. Zjadam co nieco i idę na stację metra. Jest gorąco. Wciąż rozglądam się dookoła, żeby poczuć klimat tego miejsca. Okazuje się, że Kaohsiung jest nowoczesnym i całkiem czystym miastem, które jest drugie co do wielkości na Tajwanie.

Miasto na pierwszy rzut oka wygląd elegancko i nowocześnie

W podziemiach stacji metra można spróbować szczęścia na automatach

Przejście nad kilkupasmową drogą

Wsiadam do metra i jadę w okolice jeziora Lotus Pond, które wypełnione jest tajwańskim, bardzo kolorowymi świątyniami. Miejsce to jest ciekawe i robi pozytywne wrażenie. Robię spacer dookoła całego jeziora. Mamy tutaj mało turystów i praktycznie brak sklepów z pamiątkami. Świątynie są inne niż te, które widziałem w Chinach czy w Japonii. Zwracają uwagę ich ciekawie przyozdobione dachy. Do niektórych z nich można wejść np. przez pysk smoka czy tygrysa. Można także wejść na taras widokowy.

Skomplikowana ścieżka do świątyni Smoka i Tygrysa

Można kupić świeże owoce

Piękne kwiaty

Widoki są bardzo ciekawe i mało spotykane.

Tutaj widok na jezioro z góry

I jedna ze świątyń, którą zobaczyłem także od środka (jest tak samo kolorowa i ma liczne schody)

I widok z góry na drugą stronę jeziora

Stwierdzam, że nie będę wracał na tę samą stację metra co przyjechałem, więc robię zdecydowanie dłuższy spacer po mieście, żeby porozglądać się jak życie w Kaohsiung jest zorganizowane. Na koniec kupuję coś do zjedzenia w Seven Eleven i wracam do hotelu trochę odpocząć.

Niestety nie wszystko tutaj jest idealne (boczna uliczka)

Warzywa można kupić na ulicy

Psy są tutaj częstymi pasażerami skuterów

Wieczorem udaję się na ogromny, nocny market. Jednak po drodze wchodzę na stację metra Formosa Boulevard. W centralnym miejscu stacji znajdują się dwie spektakularne podświetlane na kolorowo kolumny. Nad nimi góruje barwny witraż. Za jego sprawą obiekt nazywany bywa największą konstrukcją ze szkła na świecie. Posiada on 4500 paneli, a jego pomysłodawcą był Włoch, Narcissus Quagliata. Pod kolumnami często występują uliczni artyści. Wtedy stacja metra staje się scena na której odgrywa się festiwal światła i muzyki.

Tym razem przez cały dzień pogoda mi dopisała i mogłem z przyjemnością zwiedzać drugie co do wielkości miasto na Tajwanie.Tagi: , , , , ,

One Response to “Kaohsiung – co warto zobaczyć?”

  1. From Kornele:

    Fajna relacja 🙂 tym bardziej że wybieram się tam w maju 2018 więc dla mnie jak najbardziej na czasie.
    Czekam na następne odsłony Tajwanu 🙂

    Posted on 23 sierpnia 2017 at 11:17 #

Zostaw komentarz