Lip 31

Bukareszt na rowerze

przez w Rumunia

Nasz drugi dzień w Bukareszcie chcemy spędzić na wycieczce rowerowej. Rano zjadamy bardzo skromne śniadanie i wychodzimy z hotelu. Na dworze jeszcze cieplej niż wczoraj. Idziemy w kierunku Łuku Triumfalnego, który jest wzorowany na francuskiej budowli. Został on wybudowany na cześć wszystkich poległych żołnierzy walczących za wolność Rumunii. Nawet w symbolice widać więc podobieństwo. Tutaj właśnie znajduje się wypożyczalnia rowerów. Koszt to 15 Lei na dzień. Bez problemu dostajemy dwa żółte jednoślady i możemy ruszać. Jedziemy w kierunku północy, jednak nic ciekawego tam nie ma. Zmieniamy kierunek, żeby dążyć do centrum.

Trafiamy do znanego nam dobrze parku Herastrau, gdzie posilamy się hot dogiem i hamburgerem. Niestety nie są one w ogóle smaczne. Jedziemy dalej, żeby ostatecznie dotrzeć do parku Karola. Po drodze raz na jakiś czas robimy przerwę, żeby napić się wody lub pstryknąć fotkę. Ponieważ dochodzi 15 to jedziemy ponownie do tej samej restauracji co wczoraj na obiad. Wybieram tym razem inne danie niż wczoraj (pozycję wyżej), oczywiście na chybił trafił. I co? Dostaję dokładnie to samo z tą różnicą, że mam jedną kiełbaskę więcej niż wczoraj. Z tego co doczytałem to dzisiaj zamówienie było okey, ale poprzednio powinienem dostać jakiś sznycel. Do tego pomimo, że prosimy lód do wody, to się go nie doczekaliśmy. Wsiadamy na rowery i z lekko zaspokojonym głodem ruszamy do hotelu. Po drodze oczywiście oddajemy rowery.

Zmęczony wycieczką kładę się na drzemkę, a Kasia pracuje na komputerze. Wieczorem wychodzimy na basen, saunę i do jacuzzi. Świetna sprawa i bardzo miło spędzony czas przed pójściem spać. Udaje nam się jeszcze zahaczyć o bar i wypić kawę Latte. Miła i profesjonalna obsługa. Szkoda tylko, że ceny pięciogwiazdkowe.

Kładziemy się spać, bo jutro trzeba wstać około 7 rano, żeby zdążyć na busik do Braszowa.

map1

map2

Nasze trasy rowerowe po Bukareszcie.

IMG_0188

IMG_0194

IMG_0196

IMG_0197

IMG_0198

IMG_0200

IMG_0202

IMG_0206

IMG_0216

IMG_0219

IMG_0227

IMG_0231

IMG_0232

IMG_0233Tagi: , , , , ,

Zostaw komentarz